Прадавні каміння Львівщини

"Роздільска Швейцарія"

Мільйони років тому львівська область була дном моря, і завдяки цьому тут зустрічається велика кількість піскових скель. Велику частину їх можна вважати не тільки дивом природи, але і унікальними пам'ятками людської діяльності. Наші пращури які жили на цій території близько тисячі років тому, залишили нам чимало загадок. Однією з них є печери так званої «Роздільскої Швейцарії ».грот Прийма

Поряд з містом Миколаєвом є цілий комплекс печер походження і призначення яких залишається загадкою. Вони являють собою комплекси з декількох тунелів з’єднаних між собою. Усі вони зроблені людьми, але коли, і головне навіщо, не відомо. Декілька з них в часи «бабці Австрії» були прилаштовані під оборонні об’єкти, але це не зіпсувало їхнього вигляду, а навпаки додало їм цікавості. Особливо це стосується комплексу «Дзот». Також подібні речі можна побачити в сусідньому селі Стільське, та селі Ілів. Є поряд з Миколаєвом ще одне цікаве місце, яке називається «грот Прийма».

Це невеличка скеля, над якою мільйони років невтомно працювали вітер з водою, і створили справжнє диво природи.

Подивитися все це можна на протязі одного дня, але якщо мати власний транспорт. Якщо ж їхати маршруткою, то за день можна побачити «Прийму» та печери Миколаєва, або Стільське та Ілів. Але на жаль всі ці об’єкти не вказані на картах і тому бажано взяти провідника якій добре знає цю місцевість, або хоча б проконсультуватись в нього і попросити все це показати на карті.

 "Карпати"Розгірче

Також цікавими є каміння які зустрічаються ближче до Карпат. Варто побувати на знаменитих «скелях Довбуша», що знаходяться біля села Бубнище. Це великий комплекс скель на яких теж можна побачити сліди наших пращурів. Це місце є дуже популярним серед туристів, і тому там можна поїсти національних страв, придбати сувеніри і навіть покататися на конях. Теж варто побачити «печерний монастир» в Розгірче. Це невелика скеля на який в давнину жили, а може проводили певні ритуали наші пращури. В камінні було видовбано кімнати і навіть сходи. Це місце дуже схоже зі «скелями Довбуша», але значно менших розмірів, і без сувенірів та кафе. Хоча можливо це додає Розгірче певного шарму.

Дуже цікавими є скелі в селі Урич. За часів Галицько-Волинського князівства на цих скелях був розташований дерев’яний замок «Тустань». Завдяки слідам які залишили давні архітектори, зараз можна повністю реконструювати його. Зі скель відкривається гарний краєвид, а біля підніжжя витікає джерело, якому приписують лікувальні властивості.

Дістатися в ці місця не дуже складно, адже все є на картах. Якщо їхати своїм транспортом, то можна спробувати побачити все за один день, хоча це буде складно. А якщо їхати електричками, або маршрутками, то більше ніж в одне місце не встигнеш. Можна поїхати з екскурсією, і тоді за день можна побачити більше. На сайті www.travellers-club.lviv.ua можна знайти екскурсії в деякі з цих місць.

Автор: Фрідріх (екскурсовод, провідник по горах (+380678125260)) fridron@mail.ru   

 Тустань

Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-01
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System