Княжий Львів

Князь Лев ДаниловичФундатором княжого міста став князь і королю Галицько-Волинської держави Данило Романович, котрий на честь свого сина Лева, назвав місто Львовом. На думку істориків появу міста можна датувати початком ХІІІ ст. Перша письмова згадка про вже існуюче місто міститься в “Галицько-Волинському літопису” під 1256 роком, отож у 2006 році Львову виповнилось 750 рочків. Місто було засноване на Княжій горі на перетині торгівельних шляхів. Завдячуючи своєму зручному розташування Львів швидко розростається та заселяється людністю. Княжий Львів був збудований з дерева.


Центром звідки почався розвиток міста був, споруджений на пагорбі та обнесений частоколом, дитинець і окольний город. На Княжій горі було збудовано Високий замок, який став оборонною твердинею міста та одним із його символів. Місто вже з давніх часів нараховувало велику кількістьКолишній костел Марії Сніжної церков. Окрім великої кількості українських, у Львові за княжих часів було два католицьких та три вірменських храми.


Костьол Марії Сніжної

Найдавніший парохіальний костел заснований німецькими колоністами у XІV ст. Перша документальна згадка про нього датується 1352 роком. Костел зберігся до наших днів у зміненому вигляді. Остання перебудова була здійснена в ХІХ ст.


Церква св. Миколая

Церква була придворною князівською церква та усипальницею. Вперше в документах згадується під 1292 роком. Первісного вигляд храму не зберігся через численні пожежі та перебудови. З XIIIст. до наших днів збереглися лише нижні частини стін.Церква Св. Миколая Найстаршою частиною вважаються розташовувалась на перетині торговельних шляхів перед північною брамою давнього княжого міста. У XVIII ст. закінчено перебудову храму. Було прибудовано захристію та споруджено теперішні бані.


Монастирський комплекс св. Онуфрія

Ще однією церквою, яка походить з княжих часів є монастирська церква св. Онуфрія. Храм багато разів обновлювали після пожеж та турецьких нападів на Львів. Монастирський будинок збудовано у 1683 році. Згодом територію монастиря було зведена у 1822 році. В монастирських приміщеннях розташовувалась друкарня в якій обнесено потужнимМонастир чину Василіан муром з бійницями. Оборонний характер також мала вежа дзвіниця Іван Федорович у 1574 році створив перші українські друковані книги “Апостол” і “Буквар”. Поховано першодрукаря в церкві св. Онуфрія. При монастирі також був цвинтар та великий сад. В інтер’єрі зберігся іконостас ікони до якого були написані у 1905 році Модестом Сосенком у старих іконописних традиціях.


П’ятницька церква

споруда була збудована у 1644 році на кошти молдавського господаря Василя Лупула, ознакою чого є  вмурована у зовнішню стіну плита з гербом Молдавії. Церква Параскеви П’ятниці в документах згадується вже під 1443 роком. Храм має виразний обороннийЦерква Св. Параскеви П'ятниці характер про що свідчить висока вежа з бійницями. Цінною мистецькою пам’яткою є один із найдавніших на Україні іконостас художника Федора Сеньковича створений у середині XVII ст.


Храм Івана Хрестителя

Одна з найстарших культових споруд княжого Львова. Був споруджений у другій  половині XIIIст., вірогідно, для дружини князя Лева – угорської королівни Констанції, котра була католицького віросповідання. Храм неодноразово горів і перебудовувався. У сучасному вигляді постав вже у неороманському стилі після перебудови 1886 року за проектом Юліана Захарієвича. Після проведення реставраційних робіт тут у 1992 році влаштовано музейну експозицію. Під час екскурсії ви зможете відвідати цей музей, в якому окрім великої кількості цікавих експонатів розміщено панорамний вигляд міста.

Нині - Музей пам'яток давнього ЛьвоваАвтор: Сергій
Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-01
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System