RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Виставка "Він змінював світ"

2010-04-29

з 29 квітня у Львівському музеї історії релігії до 90-ї річниці від дня народження Святішого Отця Івана Павла ІІ триватиме виставка "Він змінював світ".

В 1978 році вперше на Апостольський  престол піднявся слов’янин, Краківський митрополит кардинал Кароль Войтила. Римсько-Католицька Церква отримала нового папу Івана Павла ІІ. «Він прийшов не для того, щоб правити — він прийшов служити, не наказувати — а молитися, не вивищувати себе — а обнадіювати інших. Він прагне всім людям, незалежно від мови, народності та віросповідання, нагадати про духовні цінності, від яких залежить розквіт і добробут суспільства,»- говорили про нього його сучасники.

Новий Папа зламав усі стереотипи: він займається не тільки суто церковними справами, а відкриває Католицьку Церкву для діалогу з усіма людьми доброї волі. Іван Павло ІІ зустрічається з керівниками православних і протестантських Церков, з юдеями та мусульманами, віруючими й невіруючими; пише пастирські листи, енцикліки, працює над новою редакцією католицького катехізису, здійснює місіонерські подорожі... За роки свого понтифікату він відвідав більше ніж 200 країн п'яти континентів. Загальна відстань його подорожей становить понад 1000000 кілометрів.

На виставці представлена колекція фотографій, які яскраво ілюструють життєвий шлях Кароля Войтили від народження до відходу у вічність. Багато світлин про Понтифікат Івана Павла ІІ свого часу подаровані музею Апостольським нунцієм архієпископом Ніколо Етеровичем. Крім цих фотографій експонуються ще й роботи львівських фотохудожників Василя Пилип’юка та Богдана Вовка.

Частина експозиції присвячена 70-й  річниці створення української  програми  радіо Ватикан, яка почала виходити в кінці 1939 року. На світлинах зафіксовані цікаві історичні події: отці василіяни, яким доручили керівництво українським відділом, владики і священики, монахи і монахині, миряни, - усі ті, які брали участь у підготовці радіопередач.

Співорганізатор виставки– Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені Митрополита Йосифа  Велямина  Рутського (ректор – о.Роберт Лисейко, ЧСВВ).

Відкриття виставки «Він змінював світ» відбудеться у четвер, 29 квітня о 16 годині у виставковій залі Львівського музею історії релігії, що на площі Музейній, 1.

Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-03
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System