RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Виставка плакатів Альфонса Мухи

2010-04-08

7-30 квітня в Музеї етнографії та художнього промислу триватиме виставка плакатів з нагоди святкування Французької Весни у Львові. В експозиції представлено 28 плакатів художника Альфонса Мухи із збірки фонду графіки музею. Ця колекція була сформована понад 100 років тому, є найбільшою в Європі.

Усі твори на виставці – із львівської збірки! Творчість Альфонса Мухи – видатного представника стилю «сецесії», чеха за походженням, який працював у Франції, представлена у збірці фонду графіки Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України 28 роботами. Ця колекція була сформована понад 100 років тому, є найбільшою в Європі і не має аналогів навіть на батьківщині художника, якого асоціюють із стилем модерн за «стилем Мухи»!

Уперше кольорові літографії АльфонсаМухи з’явилися у Львові у 1897 р на виставці плакатного мистецтва, організованій Міським промисловим музеєм. Згодом, у квітні 1900 р., виставку сецесійних творів організувало Товариство приятелів красних мистецтв, у залах якого крім меблів, естампів, виробів зі скла і порцеляни, демонструвалися плакати Грассе та Мухи. Тоді й була започаткована колекція літографій Мухи у фонді графіки Міського промислового музею – нині Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України.

Заввідділу графіки цього музею Мар’яна Сеньків, зокрема, зазначила, що збірка експонується майже у повному обсязі. Не виставленим залишився лише один твір розміром 3х2.10 м (цей грандіозний плакат «Глибоке вшанування від Нестле» до 60-річного ювілею правління англійської королеви Вікторії потребує ґрунтовної реставрації). Усі театральні плакати Мухи «Жісмионда», «Коханці», «Лорензаччо», «Самаритянка», «Медея», «Тоска», «Гамлет» тощо належать до періоду найвищого розквіту таланту плакатиста, вони створені у період між 1894 та 1901 роками. Саме 1894 року у Франції доля звела Альфонса Муху із славетною Сарою Бернар, для вистав якої він створив чимало афішних шедеврів. Його плакати з рекламою театральних вистав у історії плакатного мистецтва вважаються хрестоматійними.

За словами Мар’яни Сеньків востаннє у стінах музею ці твори виставляли 21 рік тому – у 1989 році. Десять років по тому ці кольорові літографії експонували у Львівському палаці мистецтв. «Львівський Муха» мав також і гастрольні покази у Кракові, Києві, Севастополі, Луцьку, а 2005-06 рр. – турне Польщею, відвідавши палац Замойських у Козлувці, Жешув, Плоцьк, Краків.

До актуальної виставки твори отримали нову оправу та рами, а також каталог українською мовою із світлинам художника та кольоровими репродукціями, вступну статтю до котрого написала упорядниця та куратор виставки Мар’яна Сеньків.

джерело: ZIK
cвітлина: "Салон ста"
Рекламний плакат виставки творів А. Мухи.
Париж, 1897

Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-05
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System