RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Виставка "Мамаєві сни"

2010-01-14

14 січня-7 лютого 2010 в галереї LvivArt (вул. Лесі Українки, 21) персональна виставка від Ярослави Ткачук під назвою "Мамаєві сни".

Сидить козак
В кобзу грає,
Що замислить,
То все має …

Хто знає сни Мамая, що він снив, ким був, як жив? Постать козака Мамая – непересічна в українській міфології, мистецтві. Він герой народного портрету, – Мамай біля дерева, люлька, кінь, сидить і гадає, а також він характерник, цікавий чоловік, козак.

Чи то сни-думи, чи сни-образи – побаченого, пережитого… Якими бачить сни козака-Мамая художниця по текстилю Ярослава Ткачук?

Виставка текстилю Ярослави це – експозиція з елементами інсталяції в просторі, а також мандрівка у сни, у образи минулого, нашої історії, легенд. Тут ви побачите твори, з парафразами історії, "козацького бароко", народної картини, пісень, милуванням безмежною красою рідного краю.

Твори Ярослави – сильні, як за виконанням так і за змістом. В них вона вкладає багато праці, серця і душі. Її композиції настільки влагоджені, настільки позбавлені показної експресії, а за тонкощами ліричного вислову практично межують із мистецтвом сакральним. Кожна із представлених робіт зацікавлює та притягує погляд красою образів, плетенням та поєднанням тканини і металу. Ярослава експериментує з текстилем вона вводить в нього метал, чи навпаки, робить об'ємним, ліпить його.

Улюбленим художнім засобом та індивідуальною манерою художниці є метал в тканині, вона сама обробляє металеві елементи, і "тче" в нитку, метал настільки органічно вплітається, що важко уявити той чи інший образ без нього, які ж тоді "Птахи" без металевого піря, гілки і яблука в "Деревці".

За допомогою власної авторської техніки Ярослава творить об'ємні форми в тканині, виліплює нитками – скульптуру, чи рельєф… У своїй творчості мисткиня не відходить від традицій ткацтва, використовує натуральні нитки, а композиціями тонко передає красу волокна, добивається цікавих фактурних ефектів та нюансів кольору. Її тканина прозора, та об'ємна, м'яка, багатофактурна, вона моделює, ліпить текстиль, експериментує.

Молода художниця Ярослава Ткачук – навдивовижу активна й енергійна людина, а ще вона розумна і надзвичайно тактовна, дуже моральна, гарно вихована і тонка. І це її єство простежується й у творчості.

www.lvivart.com

 

Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-05
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System