RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Виставка "Дітвак із сонцем у кишені"

2009-12-18

Центр гуманітарних досліджень
Львівського національного університету імені Івана Франка
Центр міської історії Центрально-Східної Європи

запрошують 18 грудня 2009 р. о 17.00 на відкриття виставки "Дітвак із сонцем у кишені" до сторіччя Богдана Ігоря Антонича.

Рік Антонича став для багатьох з нас гарною нагодою ще раз перечитати улюбленого поета або вперше розгорнути видання його творів, відкрити для себе нові факти з біографії або ж невідомі тексти, обговорити їх на наукових конференціях чи на різноманітних мистецьких акціях. 

Виставка "Дітвак із сонцем у кишені", яку підготував Центр гуманітарних досліджень за участі Центру міської історії Центрально-Східної Європи та за фінансової підтримки Львівської міської ради, стала продовженням і вивершенням роботи з творами поета та зустрічей із циклу "8 інтерпретацій Антонича".

Головним героєм виставки є дітвак з Антоничевих творів. Його ми інтерпретуємо як "внутрішню дитину", яку відкриваємо чи оживлюємо в собі, коли час до часу запитуємо про найпростіші речі, сприймаємо світ зачудовано і безкорисливо. Експозиція провадить дітвака через вісім умовних станів, спільних і для дитячого переживання, і для дорослого досвіду, а також для мистецької творчості. Виставка поезії – показ тих місць, де можемо його зустріти: питливого і рвійного, зачудованого і пам’ятливого, перетворюваного і радісного, чуйного і творчого.

Окрім поезії, особливим місцем зустрічі із дітваком стане творчість львівського художника Олега Рибчинського, митця дітвацького світу і проникливого та тривалого інтерпретатора Антонича. Виставка живопису розгортається стобарвним прапором дня, в якому кожен знайде свою барву, свій настрій, а можливо, захоче доповнити його своїми враженнями і розумінням.

У розмові про дітвака також звучать голоси Антоничевих попередників, сучасників і наступників; тих, кого він читав і перекладав, про кого згадував у записах. Образ дітвака віднаходимо на львівських фотографіях – часу Антонича і часу його читачів. Ця виставка буде нагодою не тільки нового знайомства, а й зустрічі із давніми приятелями: авторами текстів, картин, зображень.

Куратори: Євген Гулевич, Зоряна Рибчинська, Наталка Бабалик, Олена Галета

Дизайнер: Юрко Мориквас

Офіційне відкриття виставки відбудеться 18 грудня 2009 р. о 17.00 в виставковому залі Центру міської історії.

Виставка експонуватиметься в експозиційних приміщеннях Центру міської історії Центрально-Східної Європи з 18 грудня 2009 року до 7 березня 2010 р. з понеділка по п'ятницю з 11:00 до 17:30 (Львів, вул. Акад. Богомольця, 6)

Вхід вільний

Детальніше - www.lvivcenter.org

 

Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-05
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System