RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Виставка "Картіни маслом"

2009-11-13

13-29 листопада у Палаці мистецтв триватиме виставка живопису Владислава Шерешевського.

Відкриття виставки відбудеться 13 листопада о 17.00 у Львівському Палаці мистецтв.

Кординатори: Клименко Ірина, Семенова Марія
конт. тел. +38 063 563 88 07,
e-mail: promo@artcenter.lviv.ua

В живописі, що носить підпис Шерешевського, завжди знаходиться місце для підміни, виверту, імплантованої цитати, симуляції, сміховинної плутанини. Тільки на його картині можуть бути поєднанні в єдине стильове ціле Репін і Ван Гог, Едуард Мане і Клод Моне, голандський натюрморт і розбурхане море епохи романтизму...

Владислав - майстер гротеску, смішного, в`їдливого. Його гротеск несе в собі сучасний міський фольклор, політичну злобу дня, пістрявий карнавал студенського  гуртожитку. Художник вміє весело перетрусити все те, що називається загальнокультурними надбаннями. У нього вони проходять загальну перевірку на здоровий глузд і життєздатність. Дивлячись на подібний опус, чомусь розумієш, що світ вцілів, бо сміявся.

Шерешевський - це художник - сміхач.

Щоб розуміти і цінувати живопис Шерешевського, феномен його творчості, треба бути не поверхово обізнаним в історії  культури. Треба мати навіть не одну, а кілька вищих освіт, аби бути позбавленим догматичної точки зору на багато речей. 

Треба мати, крім почуття гумору, ще й унікальний слух, аби відразу вловити в назві твору містифікацію, дотеп, змінений акцент, виклик. Серед розмаїття історичних осіб і подій, що зображені на картинах Шерешевського, можно відзначити особливі його роботи. Наприклад, картина “Про Мінь” - це портрет Мао, як промінь сонця китайської династії. Він зображений на тлі українського прапору, може як інфернальна підсвідома мрія про велич об`єднаної України на китайський зразок. Може це сублімація про те, щоб знайшовся свій Великий Кормчий для України...

А картина “Супчик”, де зображений Енді наш Уорхол! Лідер поп-арту тут  виглядає як схований Джин в банці  супу “Кембел”.  Мабуть  контемпорарі - арт уже було, а Шерешевського  ще не було. Тому що наш художник зробив крок ще далі, минув цей ганебний етап.  Шерешевський в живопису професіонал, а зараз час професіоналів.  

Дмитро Корсунь, художник

Детальніше про автора - www.shereshevsky.com

 

Previous year   Previous month Березень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Сьогодні: 2020-03-29
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System