RSS новин та анонсів на LvivStory.com
"ІнОвації" з Румунії. Театральний світ з міста Сібіу

2009-07-05

“Міжнародний Театральний Фестиваль в Сібіу” - один з найважливіших щорічних мистецьких подій в Румунії. Цього року фестиваль проходив з 28 травня по 7 червня під назвою “ІнОвації”, який охоплював вистави, танцювальні програми, музичні шоу, вуличні акції, виставки, майстер-класи, презентації книг.

За масштабами проведення, фестиваль посідає третє місце в Європі, після Авіньйона (Франція) і Единбурга (Великобританія).

На початку хочеться познайомити з мальовничим містечком Сібіу (Hermannstadt). Завдяки багатій культурній спадщині та дбайливому її збереженню, у 2007 році Сібіу завоювало титул культурної столиці Європи. Історія Сібіу, сповнена політичних драм та колізій, сягає початку ХІІ століття. Місто відразу стало суспільно-культурним центом германських поселенців у Трансільванії. Писемні згадки фіксують активний розвиток мистецтва та ремесел, а вже у 1543 р. відбулося перше театральне дійство.

Місцевий театр став одним із перших в країні, де почали ставити п’єси румунською мовою. З другої половини ХІХ століття тут демонстрували свої постановки класики румунського театру: Міхай Паскаль та Фані Тардіні (1864 р.), Міхай Емінеску (1868 р.), Матей Мілло (1870 р.). Сібіу донині залишається осердям румунського театрального мистецтва, своєрідним арт-перехрестям, на якому сходяться шляхи відомих театралів, музикантів, художників, літераторів Європи та світу.

Театр в Сібіу був названий на честь відомого режисера, есеїста, драматурга - Раду Станки, який багато вклав в розквіт театрального життя міста. Впродовж останнього десятиліття, довкола театру зосередилося мистецьке життя міста, яке визначає політика інтеграції Румунії у європейський культурний простір. До роботи у театрі залучають відомих румунських та іноземних режисерів. На сцені театру демонстрували свої постановки Сільвіу Пуркерете, Андрій Жолдак, Майкл Миніуціо, Габор Томпа, Олександр Хаусвотер, Раду Олександру Ніка, Флорін Замфіреску та багато інших. У постійному складі театру працює понад 50 акторів. Завдяки активній творчій діяльності та інноваційному підходові у своїй справі, театр відзначений численними міжнародними преміями за режисуру, сценарії, акторську майстерність та сценографію.

Основним організатором “Міжнародного Театрального Фестивалю в Сібіу” є Національний театр ім. Раду Станки, на чолі з директором театру і фестивалю Константином Кіріаком.

Цього року, на фестивалі, Національний театр презентував 7 вистав: “Фауст” і “Метаморфози” (режисер Сільвіу Пуркерете), “Як зцілити страждання пана Мокінпот” (режисер Шабо К. Істван), “ Auto-Da-Fé (Три короткі п’єси)” (режисер Теодор Крістіан Попеску), “Трамвай під назвою Попеску” (режисер Гаврііл Пінте), “Target Girl And Her Ten Lovers” (режисер Клер Данкоісне) А також спільна вистава з Theatre d'Esch-sur-Alzette (Люксембург) під назвою “Endgame”, режисер Чарльз Мюллер.

Найбільшою популярністю цьогоріч серед вистав користувались п’єси Фауст” і “Метаморфози, про що свідчили переповнені зали і вибухи емоцій враженої публіки.  Автор п'єс - відомий румунський режисер Сільвіу Пуркерете.

Створення “Фауста” відбулося в рамках програми “Сібіу – культурна столиця Європи” (2007). Вистава спричинила вагомий резонанс у театральних колах. Прем’єра "Фауста" презентувалась на минулорічному фестивалі і була запрошена на сцени найпрестижніших театрів Європи. Захоплююча атмосфера вистави, що поглинала глядача із перших хвилин, починалася вже із самого місця: нетрадиційне для театру приміщення – закинута фабрика, налаштовувала на сприйняття незвичайного видовища. Моторошний спів, ще із закритих куліс готував глядачів до неповторного дійства. Вистава тривалістю в дві з половиною години пролетіла надзвичайно швидко, але набагато довше зберігається емоційне напруження, яке залишилося після перегляду. Всі актори грали надзвичайно правдиво. А за роль  Мефістофеля, якого грала молода актриса Офелія Попій, у 2008 році отримала звання найкращої актриси.

Україну на фестивалі представляв відомий режисер Андрій Жолдак з виставою "Войчек", Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. З Національним театром ім. Раду Станки він співпрацює вже з 2001 року.

Переглянути фотографії з вистави "Фауст" можна - ТУТ
Переглянути фотографії з вистави "Метаморфози" можна - ТУТ
 
У фестивалі брали участь митці з 70 країн світу,  протягом 11 днів було представлено 350 заходів, які відбулись в 55 місцях, а глядацької публіки було понад 60 000 в день.

Враженнями із фестивалю поділася Tymoshenko Mime Theatre спеціально для Lvivstory 

Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-01
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System