RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Фестиваль органної музики "Діапазон"

2009-06-28
З 28 червня до 26 липня 2009 р. у Львівському будинку органної та камерної музики (вул. Ст. Бандери, 8) відбудуться концерти ІІІ міжнародного фестивалю органної музики "Діапазон".

Фестиваль присвячений 600-річчю органної музики у Львові. У 1409-1410 році у місті з’явився перший орган і зазвучала органна музика; від того часу органне мистецтво набуло необратимого поступу.

Під час фестивалю відбудеться п’ять концертів. Розпочнеться він 28 червня концертом відомого музиканта, соліста Московської філармонії Александра Князєва, віолончеліста і органіста світової слави, який успішно поєднує виступи на цих двох інструментах. У його концерті звучатимуть виключно органні твори Й.С. Баха.

У другому концерті 5 липня виступатимуть прима-співачка оперної та камерної сцени, володарка чарівного сопрано Ельжбєта Товарніцка та один із найпопулярніших польських органістів Марек Стефанський, обоє з Кракова. У їх виконанні звучатимуть твори польських композиторів, серед них — львівського композитора і органіста Тадеуша Махля (1923-2003). Цей дует польських музикантів існує багато років і його можна назвати одним із найдосконаліших.

У третьому концерті 12 липня виступить засновник та художній керівник фестивалів «Діапазон», швейцарскька органістка Ірена Цайтц, яка свою музичну освіту здобувала у Львівській консерваторії у класі видатного органіста та педагога Самуїла Дайча, потім продовжувала навчання у гранда органної музики Гі Бове.  В її програмі звучатимуть твори з європейської скарбниці органної музики: Й.С. Баха, Я.Сібеліуса, О.Мессіана, Л.Боельмана, Д.Лігеті.

В четвертому концерті 19 липня виступить американська органістка Лаура Уімет. Вона відома, як лауреат спеціальної стипендії для молодих музикантів в галузі розвитку та підтримки церковної музики. Вона здобула пошану на ниві громадскьої діяльності, виступаючи за захист птахів. Разом з мексиканським композитором Раулем де Залдо Фабіла вони створили спеціальний мультфільм для Міжнародного фестивалю міграційних птахів, який Лаура покаже у Львові. В її програмі також звучатимуть твори європейських та американських композиторів; взагалі звучатиме музика, яку не часто можна почути в Україні.

В останньому п’ятому концерті 26 липня виступить львівська органістка Надія Величко. Як  солістка Львівського будинку органної та камерної музики, вона дає понад 100 сольних концертів в рік; вона є постійною учасницею усіх трьох фестивалів «Діапазон». Програма її концерту складена з творів від давніх часів до сучасносності і має нагадати львів’янам і гостям міста про славну 600-річну історію органної музики у Львові. 

Початок концертів о 17.00, а 19 липня концерт розпочнеться о 20.00

Детальнішу інформацію можна отримати на сайті фестивалю    www.organy.lviv.ua 

Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-01
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System