RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Виставка "Єврейська громада Львова у міжвоєнний період"

2009-06-11

11 червня о 15.00 у Львівському музеї історії релігії, який знаходиться на площі Музейній, 1, відбудеться відкриття виставки "Єврейська громада Львова у міжвоєнний період". 

Понад тисячу років євреї живуть у Галичині. На початку ХХ століття найбільшою громадою тут вважалася львівська, яка за чисельністю посідала третє місце у Польщі після Варшави і Лодзі. Мінялися форми державного правління, а вони, зберігаючи свою ідентичність , інтегрувалися у соціальне, культурне, господарське життя краю. Єврейську ментальність, самоідентифікацію зберігав і відновлював юдаїзм – Тора, Талмуд, традиції.

Досить сприятливим у житті єврейських громад Львова був період між двома світовими війнами. На тлі дотримання релігійних заповідей євреї досягли на той час значних успіхів у підприємництві, торгівлі, науці, мистецтві, освіті. Їх матеріальна і духовна культура, що за сторіччя існування в оточенні корінного населення Галичини, поступово набула своїх місцевих особливостей. Попри всі суспільно-політичні складності євреї намагалися стати повноправними членами суспільства: будували синагоги й служили в армії, здобували освіту й працювали в різних державних структурах.

Головне завдання виставки - ознайомити відвідувачів музею з цим світом культурного і економічного розквіту єврейства у Львові, який, хоч і пішов в небуття, але є невід’ємною складовою історії Галичини.

На виставці будуть представлені предмети побуту та релігійні речі львівських євреїв, рідкісна література і місцева єврейська преса, які видавались у міжвоєнний період, графічні роботи, чимало інших цікавих речей.

До організації виставки долучилося Львівське єврейське благодійне товариство «Хесед Ар’є» та Львівська наукова бібліотека імені В.Стефаника. Львівський історичний музей надав для експонування багато унікальних фотографій із життя євреїв у Львові. 

джерело: Тур-афіша

Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-03
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System