RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Виставка "Розпяття та ковані хрести"

2009-06-03

з 3 червня у Музеї народної архітектури та побуту триватиме виставка “Розпяття та ковані хрести” із збірки музею.

Дерево  – один із найдавніших твердих матеріалів який використовували для цивільного та сакрального будівництва. Широкого застосування він отримав, для виготовлення скульптури. Розквіт якої припадає на Середньовіччя та Відродження, коли з дерева виготовляли іконостаси, вівтарі, розп`яття Христа, постаті Богородиці і святих.

Технологія виготовлення статуї, та її оздоблення не відрізнялися від створення ікони. Вирізану скульптуру ґрунтували сумішшю крейди, меду, клею, наклеювали тканину промочену ґрунтом, на яку накладали позолоту й фарбували. Використовували м`які ( липа, тополя), і тверді (дуб), породи дерева, а для малої пластики частіше обирали бук.

Великі пластичні можливості виразності, зробили дерево найулюбленішим матеріалом будівничих і скульпторів.

Українські дослідники В.Січинський, Д.Щербаківський, М.Драган,І.Свєнціцький, А.Будзан, Г. Логвин, у своїх працях про українське деревяне будівництво і різьбу, зазначали видатний мистецький рівень народних майстрів, котрі володіли високою вправністю у відтворенні вишуканості форм і майстерністю передачі світогляду «українського простору».

Експозиція рельєфної постаті розп'ятого Христа і металеві хрести XVIII–поч.XX ст. із збірки музею народної архітектури та побуту у Львові на виставці показує мистецьку багатовимірність у підході архітектонічного вирішення простору у будівництві храму.

Представлена давнина передає нам дух українського етнічного мистецтва, і покликає далі працювати і розкривати незнані нам імена та пам’ятки мистецтва.

джерело: Тур-афіша

Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-01
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System