RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Виставка "Дерева як сни"

2009-05-27

27 травня о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу відбудеться відкриття персональної виставки Мирослави Рожко "Дерева як сни" з презентацією авторської техніки – ткацтво на склі.

Виклики форм життя в його складних комбінаціях смислів і метафізичних зв’язків вимагають відповідного творчо-рефлексивного інструментарію. Пряма візуальна інформація, яка провокує художницьку реакцію, на першій стадії її „перехоплення” ще не фіксує внутрішнього руху, який і є суттю природи. Надати значення відповідним формам може лише чуттєва, поетична або філософська настанова людини. Мирослава Рожко реагує на метаморфози в природі через дзеркало власної екзистенції. Спостережливість її ока, тонкість ліричного переживання синтезуються в осмисленій пластичній формі, яка стає художнім еквівалентом структурованого прочитання руху як джерела гармонії і краси. При цьому молода авторка мислить широким діапазоном образно-формальних засобів. Оригінальна техніка, в якій базові прийоми текстилю інтегруються в інсталяції з листами скла, дає широку палітру асоціативних звучань, багатоваріантність пластичних і фактурних вирішень, ілюзорну глибину незвичного живописання меланхолійних настроїв природи. Інтимна, акцентовано особистісна стратегія „відшукувань” у формах поетичних і філософічних смислів закріплюється на рівні професійних завдань через системність загальної, конструктивно збудованої, композиції, ритмічного укладу ниток у поліваріативності технології піткання, образно вмотивованої імпровізаційності, колірно-світлової організації малярського середовища. Знайдений художницею образно-метафоричний ключ – „Дерева як сни” – надав виставці наскрізного і цілісного характеру, а сукупність техніко-технологічних і формально-образних прийомів остаточно закріпив естетичну самодостатність презентованого мистецького явища, яке, водночас, визначить подальшу творчу еволюцію й нові щаблі пізнання гармонії в Житті високообдарованої мисткині.  

Роман Яців, канд. мистецтвознавства 

Детальніше про авторку - www.myroslava.com.ua

 

Previous year   Previous month Березень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Сьогодні: 2020-03-31
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System