RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Виставка "Грабіжники"

2009-05-27

27 травня о 16.00 у Палаці мистецтв відбудеться відкриття виставки Романа Жука "Грабіжники".

Цей  унікальний проект складається з 15 картин, що  пов’язані між собою в логічному порядку. Більшість з робіт живописного циклу "Грабіжники" мають розповідний характер, вони із зображеннями декоративного плану, що підтримують напругу розповіді.

Цикл є цілісним, він створює власний експозиційний простір, доповнюється реальними предметами. Р. Жук представляє не окремі картини, які можуть бути показаними в тому чи іншому порядку, а цикл, що має власну логіку розгортання і органічно вписується в музейний простір. А причиною задуматися над цінностями і людьми в чорних панчохах стало вуличне пограбування Жука. Вкрали сумку з документами й велику суму грошей. А через декілька днів натрапив на ще гарячі сліди пограбування ювелірного магазину, де діаманти лежали на підлозі серед побитого скла. Так і виник задум "Грабіжників". Хоча, після перегляду картин, стає дивно, чому грабіжниця одягнула мотоциклетний шолом, чи злодій, наприклад, взагалі голий…. Це варто просто побачити.

Триватиме виставка Романа Жука  до 9 червня 2009 р.

Довідка

Роман Жук належить до визнаних майстрів сучасного мистецтва, стояв біля його витоків наприкінці 1980-х разом із засновниками українського трансавангарду. Роман Жук – художник, вихований Львівським інститутом прикладного та декоративного мистецтва. Своїм учителем вважає професора Костянтина Звіринського. Митець здобув популярність у 80-х роках, саме в часи перебудови. А на початку 90-х, коли Європа дуже цікавилася пострадянськими художниками, творчість Романа Жука припала до душі голландцям. Невдовзі майстер пензля оселився в Амстердамі, де і прожив останні 15 років.

Протягом 1990-х років він сформував і розвинув свою самобутню живописну манеру, що ґрунтується на ретельній проробці площини полотна, на перетворенні традиційних жанрів (особливо натюрморту і портрета) в загадкові оповіді, приправлені сюрреалізмом в дусі Рене Магрітта і Макса Ернста.

джерело: Палац мистецтв

Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-05
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System