RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Виставка "Швейцарський дизайн у Голівуді"

2009-06-02

2 червня 2009 о 16.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперніка, 17) відбудеться відкриття виставки "Швейцарський дизайн у Голівуді". Виставка ініційована Швейцарською Радою Мистецтв Pro Helvetia та реалізована музеєм Maison d’Ailleurs (Івер дон-лє-Бен). Виставка експонуватиметься до 16 червня.

Виставка "Швейцарський дизайн у Голівуді" демонструє внесок швейцарських митців у дизайн та цифрові образи у фільмах і комп'ютерних іграх у всьому світі. Цією подією починає свою діяльність в Україні новий Варшавський регіональний офіс Pro Helvetia.

Виставка складається з 34 інформаційних панелей, 5 аудіовізуальних презентацій які  представляють таких художників: Г. Р. Ґіґер («Чужий»), Крістіан Л. Шойрер (Final Fantasy), Джон Гов («Володар перснів»), Дік Феран («Хелбой»), Сільвіо Ебішер (Command & Conquer), Надя Боначіна («Лісова братва»), Сімон Крістен («Рататуй»), Наташа Дево («Пірати Карибського моря II»), Ніколас Імгоф («Містичні люди»), Алекс Онґаро («Бі-Муві»), Сімон Отто («Змивайся»), Бріґіт Вюст («Кінг-Конг»). 

Двадцять інформаційних панелей складають головний елемент виставки, представляючи митців та їхній внесок у виробництво кінофільмів і комп’ютерних ігор: Г. Р. Ґіґер, Джон Гов, Крістіан Л. Шойрер, Дік Феран, Наташа Дево, Ніколас Імгоф, Бріґіт Вюст, Сільвіо Ебішер, Сімон Крістен, Надя Боначіна, Сімон Отто й Алекс Онґаро. 

Один із розділів – 6 панелей – присвячено історичному контексту, що склався у Швейцарії (у царинах живопису, ілюстрації, фантастичного кіно, анімації, комп’ютерних ігор, зв’язків між кіно та іграми). Ще 4 панелі розповідають про техніки, що використовуються у кінематографічному дизайні (маттепейнтинг, концептуальний задум, спеціальні ефекти тощо). Нарешті, розділ із трьох панелей представляє сучасний стан кінематографу у Швейцарії (фільми «Макс і компанія» та «Карго»), а також розповідає про освіту у сфері створення цифрових зображень. 

З огляду на тему виставки, її супроводжують п’ять аудіовізуальних презентацій, які можна дивитись разом або окремо: інтерв’ю з Г. Р. Ґіґером, документальна стрічка про Джона Гова, показ технік, які використовує Крістіан Л. Шойрер, трейлери фільмів Діка Ферана та нарізка з інтерв’ю з чотирма іншими дизайнерами і приклади їхньої праці. 

Не дуже відомим є той факт, що ціла низка митців, які мають міцні зв‘язки зі Швейцарією, впродовж років плідно працювали над створенням фільмів та ігор, розробкою персонажів, уявнихістот і декорацій. Сьогодні чимало цих невідомих широкому загалу митців працює над реалізацією проектів, які отримують якнайширше визнання в публіки і залишають помітний слід у популярній культурі. Виставка робить наголос на особистому впливі певних швейцарських дизайнерів та ілюстраторів – і незалежних, і тих, які працюють на великі студії з виробництва спец ефектів, – на естетику кіно, приділяючи також увагу їхньому персональному творчому доробку. 

Регіональний офіс Pro Helvetia у Варшаві працюватиме не лише у Польщі, а й у інших країнах Центральної та Східної Європи. Pro Helvetia розвиває мистецькі контакти між Швейцарією та країнами регіону, ініціюючи, спів фінансуючи чи беручи участь у організації проектів високої мистецької якості. Більше інформації на www.prohelvetia.pl   
 

Партнери проекту: МЕДІАДЕПО (ГО «ШТУКА»), Медіа Арт Лабораторія, Львівський палац мистецтв, Швейцарська Культурна Програма в Україні 

Особлива подяка : Медіа Арт Лабораторії (Київ) 

додаткова інформація: МедіаДепо – Богдан Шумилович
+38067 416 19 62, b.shulc@gmail.com  

АФІША

Previous year   Previous month Квітень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Сьогодні: 2020-04-03
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System