29 жовтня 2001 р. у Львові відкрився Археологічний музей Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Eкспозиційні зали містяться в історичному будинку Наукового Товариства ім. Шевченка, де у міжвоєнний період знаходився Музей НТШ.
Музей складається з шести кімнат загальною площею близько 200 кв.м. У ньому представлено біля 3 тисячі експонатів.
Перший зал розповідає про розвиток археології на заході України. Наступні зали присвячені великим археологічним епохам – палеоліту та мезоліту, неолітичній та мідно-кам’яній добі, бронзовому і ранньозалізному вікам, періоду римського часу, ранньослов’янському та давньоруському періодам, пізньому середньовіччю.
Експозиція створена за історико-хронологічним і художньо-реконструктивним методами. Поряд з оригінальними експонатами з каменю, кістки, рогу, глини, показані технічні реконструкції у натуральну величину способів житлобудівництва у палеоліті (більше 50 тис. р. тому), у період існування трипільської культури (4-3 тис. р. до н. е.), у ранньослов’янський час (6-8 ст. н. е.), відтворені прийоми примітивного обробітку шкіри, сверління кам’яних сокир, первісного виготовлення горщиків і мисок, першої плавки заліза та ін.
Експозиція привертає увагу оригінальністю показу і нестандартністю художнього вирішення, новизною наукового підходу.
Розділ "Стародавня кам'яна доба" побудований головним чином на матеріалах знаменитих палеолітичних стоянок – Молодове Vі Молодове I на Чернівеччині, Великий Глибочок І і Куличівка на Тернопільщині, Єзупіль і Галич на Івано-Франківщині. Найдавніші крем’яні скребла і ножі з Великого Глибочка датуються періодом близько 200 тис. р. тому. Експонується реконструкція найдавнішого житла в Україні зі стоянки Молодове І (приблизно 60 тис. р. тому)