Музей історії релігії

Музей історії релігії
Адреса: м. Львів, площа Музейна, 1
Телефон: +38 (032) 72-00-32
Факс: +38 (032) 72-91-00
Ел. адреса: religio@ukrpost.ua
Веб сторінка: www.museum.lviv.ua
Години роботи: щодня окрім понеділка з 10 до 18 год.
Опис:

Львівський музей історії релігії – установа культури, в якій за допомогою зібраних унікальних матеріалів висвітлюється історія світових і національних релігій, діяльність церковних організацій. Експозиція музею розміщена в будівлі Домініканського монастиря ХІV – XVIII ст. Концерти органної музики, які організовує музично-просвітницький відділ, відбуваються в Домініканському костелі XVIII ст. Костел споруджений за проектом австрійського інженера Яна де Вітте і належить до кращих зразків барокової архітектури міста. Головний вівтар був створений 1766 року за проектом скульптора Себастьяна Фесінгера. Чотири дерев’яні скульптури автором яких є Матвій Полейовський, зображують Іоана Хрестителя, апостолів Петра і Павла та євангеліста Луку. Музей має три філіали: 1980 року створено Червоноградську філію, 1991 року – Сокальську філію «Людина. Земля. Всесвіт», 1993 р. – Інститут релігієзнавства. Створюється музей юдаїки.

Експозиція складається з таких тематичних розділів: «Релігії стародавнього світу», «Юдаїзм», «Раннє християнство», «Вірменська церква», «Історія римсько-католицької церкви», «Українська греко-католицька церква», «Православ’я в Україні», «Протестантизм», «Іслам», «Буддизм». У структуру музею входять відділи: виставковий, науково-освітній, рекламний, методичний, фонди, видавництво «Логос», бібліотека, фото- та голографічна лабораторії, науково-реставраційний, художній, біо-бібліографічний.

У фондах нараховується понад 50 тис. одиниць збереження. Серед них експонати, які мають унікальну культову, мистецьку та історичну вартість. Зокрема, велика збірка ікон XVI-XIX ст., чимала колекція Біблій (у тому числі Острозька Біблія 1581 року та видана у Парижі 1563 року), релікварій св. Аронтія ХІ ст. тощо.

Музей проводить щорічні міжнародні наукові конференції «Історія релігій в Україні» та видає їх матеріали, а також раз на два роки видає наукові альманахи, присвячені визначним датам історії церкви.

 

Ціни:

вхідний квиток: • для дорослих – 5 грн.

 • для дітей – 2 грн.

екскурсія: • для дорослих – 35 грн.

 • для дітей – 15 грн.

Нічна екскурсія-містерія  проводиться за попереднім замовленням.
Вартість її для групи з 10 чоловік – 300 грн.

Останньої п’ятниці  кожного місяця – беозплатний вхід для студентів та школярів

Додатково:

- Теми екскурсіій: • Оглядова екскурсія по музею

 • Тематичні екскурсії:
  1. Релігії давнього світу.
  2. Раннє християнство.
  3. Православ’я в Україні.
  4. Католицизм.
  5. Українська греко-католицька церква.
  6. Протестантизм.
  7. Іслам. Буддизм.
  8. Вірменська церква в Україні.

Вперще у Львові "нічна" екскурсія – "Загублений світ віри і любові". На це незвичне дійство відвідувачів музею запрошують історичні персонажі, які розповідають про себе та про релігійні вірування різних часів і народів. Музейна містерія, декораціями якої слугує пам’ятка архітектури XVI – XVII ст. – монастир Домініканців, має на меті привернути увагу до музейних скарбів і додати таємничого духу задля пізнавальності. Тож до зустрічі з романтичною Мавкою, величною княгинею Ольгою, Гальшкою з Острога та іншими учасниками нічних проходів музейною експозицією.
(проводиться за попереднім замовленням для групи з 10 осіб, вартість - 300 грн.)


- Органний концерт кожної неділі  о 15 год (та згідно замовлень)


- Голографічна лабораторія музею приймає замовлення на виготовлення голограм із зображеннямшедеврів сакрального живопису
та скульптури. Зразки голограм можна придбати в музейному кіоску.


- Надають консультації з релігієзнавчих питань

Previous year   Previous month Липень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Сьогодні: 2020-07-06
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System