Музей меблів та порцеляни

Музей меблів та порцеляни
Адреса: м. Львів, пл. Ринок, 10
Телефон: +38 (032) 274-33-88
Ел. адреса: mehp@ethnolog.lvivl.ua
Години роботи: відвідування експозиції: щодня окрім понеділка з 11.00 до 17.30
музей працює з 10.00 до 18.00
Опис:

Музей меблів та порцеляни є філією Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України.

Фондова група меблів нараховує близько 680 предметів. Колекція почала формуватися з моменту заснування у 1874 р. Міського промислового музею, у статуті якого було, зокрема, зазначено, що він створюється для того, щоб львівські ремісники могли тут вивчати кращі надбання минулих століть, вдосконалювати свої знання і майстерність при виготовленні власних оригінальних творів. Таке призначення Музею вплинуло і на характер колекції меблів, у якій переважають поодинокі предмети, що представляють основні стилістичні напрямки, властиві розвитку декоративно-прикладного мистецтва у Європі з ХVІ дo початку ХХ ст. Частину музейної колекції складають твори західноукраїнських і львівських меблярів. З листопада 1977 р. колекція експонується в колишньому палаці князів Любомирських за адресою пл. Ринок, 10

Фонд художнього металу, який нараховує понад п'ять тисяч експонатів, складають дві колекції:

Міського промислового музею та Музею НТШ. У першій представлено переважно твори майстрів-професіоналів з України, Західної Європи, країн Далекого Сходу та ін. Високого рівня досягли на Україні вироби міських ковалів, слюсарів, ливарників, карбувальників. Їх продукція: залізні грати, художньо виконані замки, мідний та олов' яний посуд, різноманітні освітлювальні прилади, карбовані шати для ікон, дзвони представлені у музейних колекціях.

Частиною музейної збірки є коле~ція металу ХVІІ - ХІХ ст., роботи переважно галицьких єврейських маЙстрів-ремісників.

Важливим осередком художньої обробки металу на Україні у ХІХ - на поч. ХХ ст. була Гуцульщина. У селах Брустурів, Річка, Яворів на Косівщині, Жаб'є на Верховині, Дехтинець та Путила на буковинській частині Гуцульщини працювало багато народних майстрів ­«мосяжників". Вони з латуні технікою лиття виготовляли різні предмети побутового призначення, прикраси. Ці численні експонати походять із збірки Музею НТШ.

Музей володіє великою колекцією порцеляни, фаянсу, майоліки і художнього скла.

Нараховує вона понад 11 тисяч єкспонатів, різноманітних за стилями, часом і місцем виготовлення, матеріалом та прийомами декорування. Хронологічні рамки основної групи пам'яток охоплюють період з ХVІ дo поч. ХХ ст.

Один з значних розділів зібрання - українська промислова кераміка. Представлена порцеляновими виробами мануфактур в Корці (кін.ХVІІІ - поч. ХІХ ст.), Баранівці (перша третина ХІХ ст.), Городниці (сер. ХІХ ст.), Волокитино (ХІХ ст.). Фаянсові вироби збереглися з таких осередків як Глинсько, Любича Королівська, Потелич, Пациків та ін ..

Окремий інтерес становить порцеляна найвідоміших західноєвропейських мануфактур, таких як Мейсен, Берлін, Відень, Севр; пам'ятки з Китаю, Японії, Ірану, Данії, Італії, Іспанії, Голандії, Чехії, Угорщини, Польщі. Зібрання знайомить з італійською майьлікою з Урбіно, Кастель­Дуранте, Кастелі (ХVІ - ХVІІ ст.), фаянсами з Руану, Марселя і Страсбурга (ХVІІІ ст.), кам'яними масами заводу Веджвуда. Найчисельніше представлені вироби Мейсенської і Віденської мануфактур різних періодів виробництва: від "бетгерівської" червоної маси до сецесійної скульптури.

Ціни:

Вартість квитка:  • для дорослих - 5 грн.

  • для учнів та студентів - 2 грн.

Екскурсійне обслуговування:  • для дорослих - 10 грн.

  • для учнів та студентів - 5 грн.
Додатково:

Додаткові послуги:  • фотографування - 5 грн.

  • відеозйомка - 10 грн.
Previous year   Previous month Липень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Сьогодні: 2020-07-07
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System