RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Виставка "Зона Відпочинку"

У вівторок 27 жовтня о 17 год. у галереї  “Дзига” (Львів, вул. Вірменська,35) відбудеться відкриття виставки живопису ужгородського митця Івана Небесника «Зона Відпочинку». Виставка триватиме до 15 листопада.
 
Концепт:

Конкретизація зображення, часто не має тотожного із відтвореним на полотні чи на узаконеній знаковій формі ефекту, а навпаки часто заглиблюється в умовності, віддаляється від розуміння «непосвячених» у таємницю смислів. Роль такої звичної знакової форми бере на себе і український прапор. Недарма у початкових класах дітям не пояснюють геральдичну історично сформовану обумовленість прапора, а виводять просту асоціативну формулу – дві горизонтальні площини, це пейзаж. Таким чином, даний проект є дослідженням питання абстрактного та градієнту абстрактного у творі мистецтва.
 
Всі роботи проекту є нефігуративними композиціями, де кожна з них розглядається через співставлення текстур на площині полотна, а зокрема фрагменту, що є замкнутим у два чіткі прямокутники (умовного прапору чи пейзажу), та текстури, що заповнює всю решту полотна. Обидві площини могли б існувати незалежно одна від одної, та все ж,  перебуваючи у дисонансі вони об’єднуються у цільний образ, завдяки співставленням горизонтальних прямокутників та горизонтальній пропорції формату в цілому.
 
Побудова модулю на всіх полотнах є запозиченням зі схеми побудови прапорів за геральдичною схемою ряду країн світу, та сам фрагмент композиції, що складений із прямокутників, все ж відносить нас до пейзажу, де додатковим моментом є незначна деталізація.
 
Тому, залишаючись абстрактним елементом композиції – «пейзаж», що знаходиться на відокремленій площині полотна ставить мету відволікти від цілісного споглядання твору, а отже, відповідь на питання, що є зоною відпочинку, зоною концентрації чи навантаженням у творі, повинна змінюватись в залежності від суб’єктивної оцінки глядача.

Іван Небесник

джерело: Дзига

Previous year   Previous month Липень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Сьогодні: 2020-07-15
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System