RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Презентація програми грантів

29 вересня 2009 р. о 18.00 в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Богомольця, 6) відбудеться презентація програми грантів Geschichtswerkstatt Europa. Презентацію та обговорення програми проведе Др. Фелікс Аккерман, керівник проекту стипендіальних програм фундації.

Характерними ознаками ХХ століття в Європі стали диктатура, війни, примусова праця та Геноцид. Наслідками цих трагічних явищ були не тільки мільйони смертей, але й вимушена міграція, яка залишилася у суспільній пам’яті як депортація, втеча, евакуація, переселення, еміграція, репатріація, виселення тощо. Ті, хто вижили, та їхні нащадки стоять перед проблемою, яка полягає в тому, що пам’ять цих випадків насильства часто пов’язана з місцями, суттєво віддаленими від їхнього теперішнього місця проживання.

З падінням залізної завіси з’явилася можливість повернутися до цих місць, відвідати та дослідити їх. Зв’язок між минулим та сучасністю, а насправді, між одним місцем та іншим, встановлюється через поїздки, розповіді, символи та ритуали. Проект "Дороги Пам’яті" допомагає згадати маршрути примусової міграції та скоротити відстань, що  виникла через неї. 

В програмі 2010 року в рамках проекту Geschichtswerkstatt Europa фундація "Erinnerung, Verantwortung und Zukunft" профінансує міжнародні команди, які у співпраці проаналізують одну або декілька "Доріг Пам’яті", які є особливо актуальними сьогодні.

Запропоновані проекти повинні спрямовуватися на формування розуміння та примирення між громадами, яких він стосується. Пропоновані проекти можуть включати польове дослідження, яке має на меті відстеження маршрутів, пам’яток, музеїв та меморіалів, а також аналіз та збір усних та письмових свідчень.

Детальніше про програму Geschichtswerkstatt Europa дивіться на веб-сайті www.geschichtswerkstatt-europa.org

Місце проведення: конференц-зал Центру міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Богомольця, 6)

Презентація відбудеться російською мовою.

джерело: www.lvivcenter.org

Previous year   Previous month Липень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Сьогодні: 2020-07-11
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System