RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Драматургічна версія роману "Троє товаришів"

Де  дружба й кохання  ідуть одним шляхом…

(з  приводу прем’єри  «Троє товаришів»  Е.-М. Ремарка у  Заньківчан) 

У XXI сторіччі, коли людині доступні усі електронні технології й інформація з одного кутика світу за мить стає відомою  в іншому завдяки Інтернету до друкованого слова, на жаль, звертаються все менше. Щоправда є гарна тенденція – перечитати книгу після постановки фільму, щоб порівняти відповідність оригіналу з баченням режисера.

Нещодавно  мені вдалося відслідкувати ще одну тенденцію. Виявляється львів’яни намагаються перечитати роман, перш ніж іти на його прем’єру до театру…

Винуватцями «літературного ажіотажу» стали Заньківчани. Їхній відомий режисер Вадим Сікорський здійснив постановку своєї версії відомого твору німецького автора «Троє товаришів». Зазначимо, що серед усіх творів Еріха-Марії Ремарка на антивоєнну тему цей роман вирізняється тим, що в ньому автор розглядає проблему «війна і людина» в нетрадиційному для нього дусі. Він переносить свою увагу з «втраченої генерації» на конкретну постать із цієї генерації – розтоптану, занапащену війною, але не зламану духовно. Ремарк глибоко проникає в душу колишнього солдата-фронтовика, світ його переживань. Жертви війни, колишні фронтовики, прагнуть знайти своє місце в цьому жорстокому світі.

До речі, “Троє товаришів” (1937) – не найсентиментальніший роман Ремарка. Та хіба знайдеться хтось, щоб сказати що в ньому немає кохання? Адже почуття Роберта (його гратиме Ю. Хвостенко) до Патриції (О. Люта та з. а. України Альбіна Сотникова) – вершина справжнього кохання.

Троє  сильних чоловіків, які в кожну  мить ладні простягнути другові  руку допомоги та чарівна жінка… це твір про “втрачене покоління”, про людей, душі яких обпалила Перша світова війна, які бачили смерть, тому й навчився цінувати життя понад усе… 

джерело: www.zankovetska.com.ua

Автор: Леся Кічура
Previous year   Previous month Липень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Сьогодні: 2020-07-11
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System