RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Спеціальна програма литовської культури

11-12  вересня 2009 року Литовські літератори та інтелектуали зустрінуться з гурманами культури на 4-му міжнародному літературному фестивалі в рамках 16-го Форуму видавців у Львові (Україна)

Вересень в Україні – місяць любителів книг. Вже шістнадцять років поспіль у Львові у вересні відбувається Форум видавців, під час якого барокове українське місто стає простором Тексту.

Форум видавців – найбільш популярний захід книжкового світу України – інтелектуальна платформа, яка відкрита для фундаментальних дискусій, рафінованих літературних презентацій і читань, унікальних поетичних вечорів, нетрадиційних експозицій книг або ж просто розмов про Книгу, Літературу і Культуру у численних кав'ярнях із запахом кави й шоколаду Львівського Старого міста.

Цього року до стародавнього міста Лева 10-13 вересня з'їжджаються письменники, поети, перекладачі, літературні критики, видавці, любителі книг і гурмани тексту з усього світу. У цьогорічному Форумі, який об’єднає понад 100 програм, візьмуть участь більше 500 авторів книг, що перекладаються на різні мови світу, перекладачів та інтелектуалів з Франції, Німеччини, Австрії, Польщі, Італії, Росії, Великобританії, Білорусі та інших країн.  

Посольство Литовської Республіки в Україні для цієї особливої зустрічі любителів Книги підготувало спеціальну програму литовської культури. Свою поезію у Львові читатиме і братиме участь у зустрічах з любителями літератури литовський поет Антанас А. Йонінас.

Під час Форуму Львівський “Музей ідей” стане простором естетики тексту – литовської каліграфії та типографіки. Двері цього музею відкриються для об'єднаної виставки литовських художників “Подорожуючі літери”, у якій представлено понад 30 робіт литовських митців. Урочисте відкриття виставки відбудеться у п’ятниця, 11 вересня о 17.00 у Музеї Ідей (вул. Валова, 18-а).

Авторський вечір поета відбудеться у суботу, 12 вересня, о 15.00-16.30 у Чорному залі театру «Воскресіння» (пл. Ген. Григоренка, 5).

За ініціативи Посольства відбудеться міжнародна дискусія під риторичною назвою “Чи потрібна Європі свобода”, у котрій візьме участь відомий литовський історик, професор Егідіюс Алєксандравічюс, який вестиме дискусію з відомими у світі письменниками та істориками: А. Міхніком (Польща), А. Цвєтковим (Росія/США), О.Павловською (Україна/Італія) та іншими.

10.00-12.00 (суббота)
«Чи потрібна європейцям свобода».
Учасники: Егідійус Алєксандравічус (Литва), Адам Міхнік (Польща), Алєксєй Цвєтков (Росія/США), Оксана Пахльовська (Україна/Італія).
Модератор Андрій Павлишин. Великий зал Палацу Потоцьких
вул. Коперника, 15

15.00-16.30 Антанас А. Йонінас (Литва).
Модератор Людмила Таран.
Театр «Воскресіння», чорний зал
пл. Ген. Григоренка, 5

Під час відкриття Форуму на сцені Львівського оперного театру з вітальним словом виступить Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні А.Кумжа.

За словами Аташе з питань культури Литовської Республіки в Україні і Грузії д-ра Габріелє Жайдітє, яка готувала литовську програму для літературного фестивалю: “У ці дні Львів стає магічною культурною платформою. На початку осені у цьому місті всюди читають и дискутують. Оживає Львівське Старе місто, його театри, музеї, галереї, кафе, банки, готелі, площі й вулиці стають простором Тексту, Слова і Зустрічі, у якому цього року вже традиційно частина зустрічей – литовською”.        

Партнери проекту: Установа “Литовські книги”, Генеральне Почесне консульство Литовської Республіки у Львові

Спонсор проекту: “ДонбасАеро” 

Контакти:

Д-р Габріелє Жайдітє
Посада: Аташе з питань культури
Литовської Республіки в Україні і Грузії

Адреса: .01901, Київ, вул.Буслівська, 21
Телефон: (044) 281 60 28

Ел.пошта: zaidyte@ltembassy.org

Previous year   Previous month Липень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Сьогодні: 2020-07-12
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System