RSS новин та анонсів на LvivStory.com
Квест слідами історії Львова і Гданська

Проект: Міська гра "Антикомуністична опозиція у Львові та Ґданську"
 
9 серпня 2009 року,  Ґданськ
 
23 серпня 2009 року, Львів
 
У серпні 2009 року у Гданську та Львові проводиться міська гра ”Антикомуністична опозиція у Львові та Ґданську”. Це спільний проект Польського Інституту у Києві, Європейського Центру Солідарності у Ґданську та Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові, який має на меті поглибити знання молоді про новітню історію Центрально-Східної Європи, зокрема про недавнє минуле України та Польщі.
 
Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща.
 
Тема гри обумовлена відзначенням 70-ї річниці від початку Другої світової війни та 20-ї річниці падіння комунізму в Центральній Європі. Сценарій гри розроблений українськими і польськими істориками і базується на діяльності опозиції 80-их років у Ґданську та кінця 80-их - початку 90-их років у Львові.
 
У цій грі беруть участь 20 учнів старших класів зі Львова і відповідно 20 підлітків з Гданська. Гра проводиться у два тури. Перший – у Гданську, другий у Львові. У кожному місті 40 підлітків матимуть можливість не тільки відвідати місця, де розгорталися важливі для обох країн політичні події 80-их рр. ХХ ст., а й за допомогою гри перевтілиться в опозиціонерів, відчути і зрозуміти атмосферу і значення тих подій для подальшої історії України і Польщі.
 
Гра у Ґданську, яка відбулася 9 серпня, нагадала про події, пов’язані із робітничими страйками та створенням незалежної профспілки «Солідарність» у Польщі. Учасники гри відвідали колиску «Солідарності» Ґданську корабельню, виставку «Дороги до свободи»  та зустрілися зі свідком історії.
 
Другий  тур гри відбудеться у Львові 23 серпня. У Львові гра буде розгортатися не лише навколо політичних подій. Завдання цієї гри різносторонньо показати зміни, які відбулися в кінці 80-х рр. не лише в політичній сфері, а й в культурному і духовному житті міста і країни загалом.
 
Гра побудована за принципом квесту. Учасники гри мають знайти, розгадати, здогадатися про місця, де відбувалися перші політичні мітинги, відроджувалося релігійне і духовне життя міста, збиралося Товариство Лева, проводилися перші гаївки, збиралися неформальні заборонені музичні гурти. Учасники мають проявити здібності опозиціонерів: написати агітаційну листівку, виконати заборонені в СРСР пісні, тощо.
 
В рамках дводенного перебування польських учнів у Львові (22-23 серпня) підлітки матимуть можливість не тільки взяти участь в цікавому заході, а й познайомитися з нашим містом, його культурною та архітектурною спадщиною, зустрітися з учасниками подій кінця 80-х рр. і просто потоваришувати.
 
За детальнішою інформацією щодо гри звертайтеся до Ірина Мацевко, академічного координатора Центру міської історії
 
тел. 275 17 34
моб. 8 097 210 20 62
 
Previous year   Previous month Липень 2020 Next month   Next year
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Сьогодні: 2020-07-12
Веб-портал створений за сприяння
Центру культурного менеджменту і
Творчої майстерні "Штука" та
за підтримки Управління культури
та туризму Львівської міської ради.
ГО 'Творча майстерня 'Штука' Львів відкритий для світу Львівська міська рада Центр культурного менеджменту © LvivStory.com, 2007-2020. Усі права застережено.
Використання матеріалів можливе лише з гіперпосиланням на веб сторінку www.lvivstory.com.
Думка редакції може не збігатись з думкою авторів.
Редакція не несе відповідальності за істинність інформації, наведеної в нередакційних матеріалах.

Powered by siteGist CMS - Web Content Management System